Alexandrite Lazer Temel Bilgiler

Alexandrite Lazer Temel Bilgiler

Alexandrite Lazer?

 

Alexandrite lazer epilasyon, medikal estetik alanda en çok kabul edilen lazer sistemlerinden birisidir. Alexandrite lazer ile yapılan epilasyonda önemli olan cihazın kalitesi ve estetisyenin uzmanlığıdır. Doktor kontrolü altında yaptırılması önerilir. Koyu tüylerde daha çok etkilidir ve daha çabuk sonuca ulaştırır. Lazer Sistemleri, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlamaktadır. Lazer Epilasyon ile belirli dalga boylarında ışık üreten cihazlar (lazerler) kullanılarak, istenmeyen tüyler kalıcı olarak yok edilir.

 

Ndyag Lazer nedir?

Nd Yag Lazer yara izleri, akne izleri ve kılcal damar tedavilerinde kullanılabilen 1064 nm. dalga boyunda bir lazer epilasyon türüdür. Lazer epilasyonda kullanılan dalga boyları arasında melanin tarafından en az tutulan ışın olduğundan cilt yanığı gibi komplikasyonlar görülmez. Yüksek etkinlik sağlamak için yüksek dozlarda çalışılması gerekir. Koyu tenli kişilerde lazer epilasyon amaçlı kullanılabilir. Lazer ışınlarının daha derine ulaşması sebebiyle uygulamalar ağrılı olabilir.

 

ND Yağ Lazerinin Kullanım Alanları

* Epilasyon
* Non-ablatif cilt yenileme(Yara oluşturmadan cilt yenileme)
* Mavi Damarlar (4 mm’ye kadar kalınlığı olanlar)
* Talenjekteziler (Kılcal Damarlar) (İnce yüzeyel olanlar)
* Örümcek damarlar
* Akne sivilceleri
* Nevus Flammeus /port winw stain (Şarap lekesi-Doğumsal yüzeyel damar genişlemesi ile oluşan leke)
* Cherry hemanjomlar (ciltten kabarık damarsal genişleme)

 

Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?

15 yaşından itibaren koyu renkli tüyleri olan herkese uygulanabilir.

 

Kimlere lazer epilasyon uygulanmaz?

15 yaşından küçüklere, tersine bir kanıt olmamasına rağmen hamileliğinin ilk 3 ayı içinde olanlara, cildinde kanser veya kanser öncesi lezyonları olanlara, derideki kollajen dokuyu tutan hastalığı olanlara (Sedef gibi), deri renginde değişikliğe yol açan hastalığı olanlara, akne nedeniyle son 6 ay içinde Roacutane kullanmış kişilere lazer epilasyon uygulanmaz. Herpesli (uçuk hastalığı) bölgelerde, sedef hastalığı olanlarda, cilt enfeksiyonlarında lazer epilasyon yapılamaz. Birçok lazer cihazın da bronzlaşmış ciltlere lazer epilasyon yapılamaz, rengin açılmasını beklemek gereklidir (Long Pulse ND-Yağ Lazerler hariç). Eğer tüyler açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını görmeyeceği için tedaviden etkilenmez. Beyaz-gri, kızıl ve sarı renk kıllara genellikle etkinlik göstermez.

Lazer epilasyon sonrası ne gibi etkiler görülebilir?

Lazer epilasyondan hemen sonra cihazın tipine, kişinin hassasiyetine, kılın yapısına, cildin rengine bağlı olarak uygulama bölgesinde 10 dak. ile 1-2 saat kadar süren bir kızarıklık olabilir. Bu durum tamamen geçicidir. Bazen koyu tenlilerde, kalın ve koyu kıllı bölgelerde, aşırı hassas kişilerde kabuklanma, uzun süren kızarıklık, sivilce oluşabilir. Bu gibi durumlar çoğu zaman hiç bir şey yapmadan düzelebildiği gibi bazen pomad kullanmakta gerekebilir.

 

Lazer epilasyon sırasında acı veya ağrı duyulur mu?

Günümüzde hiçbir epilasyon yöntemi tamamen ağrısız değildir. Kişiden kişiye değişen ağrı eşiğine bağlı olarak lazer epilasyon sırasında ağrı duyulabilir. Ancak kullanılan cihazlara bağlı olarak hissedilen ağrıda çok büyük değişiklikler olmaktadır. Klinigimizde bulunan Alexandrite Sistemleri sahip oldukları teknoloji ve ileri düzey soğutma sistemleri ile konforunuzun ve en az düzeyde ağrı hissetmenizin garantisidir.

Alexandrite Lazer Temel Bilgiler