Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer

ALEXANDRİTE LAZER

 Alexandrite lazer epilasyon uzun süredir lazer epilasyon amacı ile kullanılan lazerler türüdür. Alex Lazer sadece açık cilt rengine sahip kişilerde kullanılabilmektedir. Alexandrite (755 nm) lazer ışınlarının hedefi kıllar olup çevre dokulara zarar vermeden melanin piğmentine yoğunlaşarak epilasyonu sağlar .Alexandrite lazer Koyu cilt renklerinde kullanımı önerilmez. Alexandrite lazer ciltte derinlikten çok melanin ismindeki boya maddesi üzerinden etkidiğinden sırt ve kol bölgesi tüylerinde başarısı azdır. Alexandrite lazer bazen de burada da tüy artışı yapabilir. Alexandrite lazerler koyu tenlilerde ve bronz kişilerde de kesinlikle kullanılmaz.

 

 LAZER EPİLASYON BAŞARILI MIDIR?

Lazer epilasyon uygulamalarında başarılı sonuç elde etmek için cilt rengi ve kıl yapısına uygun lazer tipi ve dozu seçilmelidir. Seansların düzenli aralıklarla tekrarlanması, sonucun daha başarılı ve hızlı olmasını sağlamaktadır.

 

LAZER EPİLASYON AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR?

İş¬lem sırasında ağrı duyumu ki¬şiye göre değiş¬mektedir. Bu ağrı çoğunlukla dayanılabilir niteliktedir ve genellikle lastik çarpması, iğne dokunması hissi gibi tanımlanır. Seans sonrasında birkaç dakika süren kızarıklık olabilir, geçicidir ve hastaların günlük aktivitelerini etkilemez.

 

LAZER EPİLASYON YAZ AYLARINDA UYGULANABİLİR Mİ?

Tedavi yaz aylarında da uygulanabilir. Fakat, uygulama yapılacak ki¬şiler uzmanın önereceği güne¬şten korunma yöntemlerini dikkatle uygulamalıdır. Ayrıca bronz tene uygulama yapılmamalı, uygulama sonrasında ise güneş¬te uzun süre kalınmamalıdır.

 

LAZER EPİLASYON ACI VERİR Mİ?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak amaçlı uygulanan lazer epilasyon işlemi aşırı bir acı hissi uyandıran bir uygulama değildir. Ama acı hissinin derecesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Daha açıklayıcı olabilmek adına hissedilin acıyı şöyle tarif edebiliriz. Lazer epilasyon uygulaması sırasında uygulanan bölgeye milisaniyelik lazer atışları yapılmaktadır. Bu atışlar sırasında kişinin hissedeceği şey o bölgeye bir paket lastiği çarpma hissine benzer bir his olacaktır ya da bundan daha hafif bir his olacaktır. Yalnız bayanların en hassas bölgesi olan genital bölgede bu acı biraz daha fazla olabilir.
Eğer kişinin cildi çok hassas ise ya da ağrı eşiği çok düşük ise lazer epilasyon sırasında ağrıyı azaltıcı bazı kremler kullanılmaktadır. Bu sayede daha konforlu bir lazer epilasyon işlemi yapmak mümkündür. Ama genel olarak baktığımızda özellikle hassas bölgelere uygulanan lazer epilasyon iğneli epilasyon ya da ağda gibi yöntemlerine göre çok daha az acı hissi vermektedir. Hatta sürekli gelişme gösteren bir sektör olduğu için günden güne lazer epilasyon cihazları daha da gelişmekte ve  daha az ağrılı uygulama yapabilmektedir.

Alexandrite Lazer