Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkek estetiğinde en çok ilgi gören hususların başında ise istenmeyen kıllardan kurtulma yöntemleri gelmektedir. Sakal üstü, kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler, omuz, sırt ve göğüs bölgelerindeki kıllardan şikayetçi olan erkekler, lazer epilasyon yöntemiyle istenmeyen tüyler ve batıkların tedavisine büyük ilgi gösteriyorlar.

Ayrıca yoğun kıllanmanın olduğu bölgelere yaptıracakları sadece bir iki seans lazer epilasyon ile kıl yoğunluğunda azalma sağlanmasının mümkün olması erkeklere çok cazip geliyor

Lazer epilasyon uygulanarak ortalama 4-6 seanslık bir sürede kıl kökleri tamamıyla tahrip edilerek kılsız bir görünüm elde edilebileceği gibi, uygulama isteğe göre sadece 2-3 seans yapıldıktan sonra bırakılarak, uygulama yapılan bölgedeki kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi mümkün.

Lazer epilasyon uygulamasında aslında erkek ve bayan hastalar arasında hiçbir farklılık yoktur. Hatta genellikle erkek hastaların, kıl köklerinin kadınlara oranla daha kalın olması nedeniyle, lazer epilasyon konusunda daha avantajlı oldukları söylenebilir. Kalın kıl kökleri, lazer ışınının enerjisinden daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl kökünde daha fazla tahribat yapmaktadır. Bu nedenle erkek hastaların tedaviye daha hızlı ve olumlu cevap verdiği görülmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon