Esenevler Lazer Epilasyon

Esenevler Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyondur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. İstemediğiniz tüylerinizden lazer epilasyon ile en hızlı ve sağlıklı olarak kurtulabilirsiniz. Hava soğutma sistemi sayesinde ısısı düşen cilde hiç zarar verilmeden doğrudan kıl kökü oluşan ısı ile yok edilir.

Lazer epilasyon uygulanmaması gereken hastalar;
•    Gri, beyaz, kızıl ve sarı kıllara sahip hastalar.
•    Güneşlenmiş ve bronzlanmış hastalar.
•    Yakın dönemde başka türden lazer tedavisi görenler.
•    Ayrıca Herpes hikayesi olanlarda lazer epilasyon uygulanmamalıdır.

Lazer epilasyon hangi bölgeler için uygundur?
Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir. Bu süre lazer epilasyonda kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 – 6 dakikada, bıyık 1 – 2 dakikada, bacaklar 1 saatlik sürede yapılabilir.

Tedavi sırasında ağrı hissedilir mi?
Hayır, yeni teknoloji lazer epilasyon cihazları ile çok fazla bir acı hissetmezsiniz, sadece hafif yanma gibi bir acı hissedebilirsiniz. Etkin bir epilasyon cihazı kıl kökünü yaktığı için mutlaka hafif acı hissettirir. Lazerlenen kıl kökü tahrip olurken, paket lastiğinin cilde çarpmasıyla oluşan acının benzeri bir his algılanır.

Lazer epilasyon tedavisi sonrasında cildimizde bir farklı görüntü ortaya çıkar mı?
Lazer epilasyon sonrasında bazen 5 – 10 dakika bazen ise yarım saat kadar süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir.

LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ
*ALEXANDRİTE
İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir.  CYNOSURE Apogee 5500 Elite lazer epilasyon sistemi ile gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde cilt özelliğine göre en etkili ve güvenli doz seçilebilir, havalı soğutma sistemi ile acısız, hızlı ve konforlu epilasyon sağlanır.

*ND-YAG
En az epidermal hasara neden olan yöntemdir. Belirli tedavilerde deriye karbon süspansiyonu uygulanabilir. Bu durumda bir miktar epidermal hasar riski vardır. Kısa operatif zamanları gerektirir. Lazer epilasyonları arasında en az hasar veren yöntemdir. Bu lazer tipi melanine en az tutunan ve deri içinde en derine inen lazerdir.
Bugüne dek kullanılan tüm lazerlerde bulunan açık tene uyum sağlama ve etki etme özelliği bakımından diğer cihazlardan ayrılan bu cihaz; koyu tene sahip olan 4.derce, 5.derece, 6.derece cilt tipi olarak adlandırılan tüm ten grubuna hitap eden en etkili cihazdır.

Esenevler Lazer Epilasyon