Fenerbahçe Lazer Epilasyon

Fenerbahçe Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon isminden de  anlaşıldığı gibi  derinin altında bulunan kıl köklerinin lazer ışığıyla yakılmasıdır. Lazer Epilasyon cihazları ile lazer, kıl köklerine uygulanır. Burada ışık derinin kıl köklerine inerek canlı olan kıl köklerini yakar. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için harcanan çaba artmaktadır. Milyonlarca kişi  epilasyon aletleri, ağda veya traş aletleri gibi yöntemler kullanmaktadırlar. Uzmanlara göre bu problemin en yaygın nedenleri  kalıtsal nedenler, ergenlikler, hamilelik, menepoz ve yanlış tüy giderme yöntemleri sayılabilir. Bu durum kişilerin psikolojilerini olumsuz yönde etkiler.  Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en konforlu, etkin ve güvenilir yöntemi lazer epilasyon uygulamasıdır.

Lazer epilasyon sırasında acı hissedilir mi

Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Ancak hassas kişiler için, uygulamadan 1 – 2 saat önce acı duygusunu ortadan kaldırabilen kremler tedarik edilerek acısız işlem yaptırmaları mümkündür. Cihazın soğutma sistemi çoğu kişi için yeterli olmaktadır. 

Bir lazer epilasyon seansı ne kadar sürer

Uygulama bölgesine göre lazer epilasyon seans süreleri değişmektedir. Ortalama olarak bıyık ve çene bölgesi 5-10 dakikada tamamlanırken, tüm bacaklar 45-60 dakika sürmektedir. Seans araları 6-10 haftadır. 

Başarılı Bir Lazer Epilasyon İçin Yapılması Gerekenler

-Güneşlenmiş ve koyulaşmış bir tene lazer epilasyon uygulatmayın,
-Lazer epilasyon yaptırdığınız dönemde kesinlikle güneşe çıkmayın ya da güneş koruyucu kullanmaksızın dışarı çıkmayın,
-Epilasyon yaptırdığınız gün içerisinde banyo yapmayın ve bölgeyi ıslatmamaya özen gösterin,
-En az 30 faktörlü güneş koruyucu krem kullanın ve lazer sonrası güneşten uzak durun.

 

Bu tedavi kılları yok etmede kalıcı bir yöntem midir? Kıllarda geri dönüş yaşanabilir mi

Alexandrite lazer epilasyon tedavisi ile kıl kökü kalıcı olarak yok edilir. Ancak, hormonal bozukluk veya kıllanmada artışa neden olan ilaç kullanımı gibi tetikleyici nedenler söz konusu ise tedavinin seans sayılarında artma olabilir.

Lazer epilasyon sonrasında leke oluşumuna ve güneşe karşı hassasiyette artış mı olur?

Bu tedavide kıl kökünün renk maddesi kadar cilt rengi de önemlidir. Uygulama yapılacak cilt rengi bronzlaşmış ise cilt normal rengine dönmesi gerekir. Bronzluk çok fazla ise tedavi uygulanmaz veya tedavi dozları ona göre ayarlanır. Yapılan lazer tedavisi kişiyi güneşe ve leke oluşumuna daha duyarlı hale getirmez. Tedavi sürecinde cildi güneşten korumak gerekmektedir.

Fenerbahçe Lazer Epilasyon