Gençlik Aşısı Uygulamaları

Gençlik Aşısı Uygulamaları

Cilt hücrelerinin yaşlanmasını önlemek ve zamanla kaybedilen cilt elastikiyet ve ışıltısının geri kazanılmasını sağlamak için; hyaluronik asidin mezoterapi yöntemiyle gerekli bölgeye uygulanmasıdır. Bu uygulama aynı zamanda ince kırışıklık çizgilerinin yok olmasına ve cildin nemlenmesine katkıda bulunacaktır. . Hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı maddesidir. Hyalüronik asit vücudun en önemli yapı taşlarından biridir ve kan damarlarından, iç organlara, cilt içinden eklemlere kadar hemen her yerde bulnmaktadır
Hyalüronik asit cilde canlılığı, parlaklığı, nemi, tonusu, gerginliği veren hücre matriksini oluşturur. Olgun ve yaşlı ciltlerde hyalüronik asidin endojen yoğunluğu azalmaktadır. Cildimizi canlı tutan kollajenin temel maddesi de hyalüronik asittir.
Yaşlanmanın ilerlemesini durdurmak, ciltteki nem miktarını arttırmak ve cilde yeniden elastikiyet kazandırmak için; azalan hyalüronik asid yerine dışarıdan ilave yapmanın bir çözüm olabileceği düşünülmüştür. Bunun içinde cilt altına hyalüronik asit dışarıdan enjekte edilerek yaşlanma etkilerinin azalması hedeflenmektedir. Bu amaç için üretilmiş ürünler için halk arasında gençlik aşısı tabiri kullanılmaktadır.
Bu uygulamanın kişiye 3 defa yapılması öngörülmektedir. İlk seanstan 15 gün sonra ikinci seans, ikinci seanstan 30 gün sonrada 3.seans uygulama yapılır. Uygulamada beklenen hyalüronik asidin kollajen üretimin tetikleyerek; daha nemli, daha elastik ve daha canlı bir cilde sahip olunmasıdır.
Gençlik aşısı IAL Sistem adı verilen ve % 100 saf hyalüronik asit kullanarak oluşturulan bu gençleştirme programında cilde 3-4 defa farklı aralıklarla(1-2 hafta) minik aşılar yapılıyor ve cildin kendi kendini onaran, nem ve esneklik sağlayan, sıkılaştıran hücrelere çalışma emri veriliyor.  Yılda 2 kez tekrarlanması etkisinin uzun süre devam etmesini sağlar.
 
 Hangi bolgelerde ugulanabilir?
Yüz
Boyun
Dekolte bölgesi,
El
Alın
İki kaşın arası
 
Gözler ve ağzın çevresi uygulama yapılabilecek bölgelerdir. En önemli kullanım alanı Anti-aging uygulamalarıdır.
 
Gençlik aşısının yan etkisi var mıdır?
Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.Genel olarak güvenli bir uygulamadır. Nadiren alerjik reaksiyonlar görülebilir. Enjeksiyon bölgesinde geçici küçük morluklar oluşabilir.24 saate uzayan bir periyotta tüm bu etkiler yok olur.
 
IAL (gençlik aşısı) kimlere uygulanamaz?
Hamilelerde,İğneye yüksek hassasiyeti olan (Hipersensitivite) kişilerde , warfarin türü ilaçlar kullananlarda uygulama yapılmaz, aspirin türü ilaç kullanalarında uygulamadan birkaç gün öncesi ilacı kesmiş olmaları iyi olacaktır.
 
Gençlik Aşısı Uygulamaları