Bağdat Caddesi Lazer Epilasyon

Bağdat Caddesi Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon milisaniyelik atışlarla kıl folikülü içinde yer alan melanin renk maddesine ısı enerjisi gönderilerek kıl köklerinin zayıflatılarak yok edilmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir.  Sert, kalın ve koyu renkli kıllar ve açık tenlerde lazer epilasyon daha çok başarı sağlamaktadır.
Lazer Epilasyon Yan Etkileri
Lazer epilasyonun yan etkileri geçicidir. Bunlar kızarıklık, yanma ve uygulama yapılan bölgede şişlik olabilmektedir, fakat bu tür yan etkiler kişide kalıcı hasarlara yol açmamaktadır. Çok kısa bir süre içerisinde geçmektedir..
Lazer Epilasyon Zararları
Lazer epilasyon sonrası geçici kızarıklıklar olması pek muhtemeldir, fakat kalıcı rahatsızlıklar görülmez.  Dolayısıyla lazer epilasyon zararları sadece uzman olmayan hekimlerde ortaya çıkar diyebiliriz.
Lazer Epilasyon Faydaları
Lazer epilasyonun faydaları arasında en önemlisi istenmeyen tüylerin kalıcı olarak engellemesidir. Yani kişi günlük olarak yapmış olduğu yöntemlere nazaran lazer epilasyon yöntemi ile bu sorunlarından kalıcı bir şekilde kurtulur. Ağrılı bir yöntem değildir ve  hastalar oldukça kolay bir şekilde tedaviye adapte olabilmektedir.
Oldukça hızlı bir yöntemdir. Kanser ve cilt hastalıklarına neden olmaz.
Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Öncelikle lazer epilasyon yapılacak alandaki kıllar kısaltılır. Ardından belirlenen bölgeye uzman tarafından ten rengi ve kıl yapısı göz önünde bulundurularak uygun doz ayarlanılır ve lazer cihazıyla baştan sona tarama yapılır. İşlem süresi lazer epilasyon yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Bağdat Caddesi Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?
Lazer epilasyon yöntemi 12 yaşını tamamlamış lazer epilasyon yapılmasında herhangi bir sorun teşkil etmeyen tüm bireylere uygulanabilmektedir.
Lazer Epilasyon Kimlere Yapılmaz?
• Hamile olan kişilerde
• Kalp pili kullanan kişilerde
• Deri hastalığı ve cilt kanseri olan kişilerde
• Aşırı güneş ışını veya solaryuma maruz kalmış bronzlaşmış kişilerde lazer epilasyon yapılmamaktadır.
Sağlıklı Sonuçlar İçin Kaç Seans Gerekir?
Lazer epilasyon sonucunda sağlıklı sonuçlar alınabilmesi için, vücut bölgelerinde ortalama olarak 5-8 seans, yüz, ense, boyun, kulak gibi bölgelerde 10-12 seans  aralığında tedavilerin uygulanması gerekmektedir. Seans sayısı, lazer epilasyon uygulanacak bölgeye ve kişinin hormonal yapısına göre değişkenlik göstermektedir.
Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Hastaların lazer epilasyon sonrası dikkat etmeleri gereken en temel husus 1 hafta boyunca güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamalarıdır.  Bunun için yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılabilir.  Ayrıca birkaç saat boyunca çok sıcak su temasında bulunulmamalı, keselenmemeli ve jilet kullanılmamalıdır. Kızarıklık, ağrı, şişkinlik olan bölgelere uzmanının tavsiye ettiği kremler uygulanıp bölge rahatlatılabilir. Lazer epilasyon sonrası hastalar sosyal yaşantılarına normal bir şekilde rahatlıkla devam edebilmektedirler.
Bağdat Caddesi Lazer Epilasyon