Ümraniye Lazer Epilasyon

Ümraniye Lazer Epilasyon

Epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerin hijyen veya kozmetik amaçlı yok edilmesi işlemidir. Lazer epilasyon ise, bu amaçla üretilmiş teknolojik cihaz sistemleri yardımı ile bu tüylerin kalıcı olarak yok edilmesidir. Bu yöntemin tedavide kullanımı son yıllarda gelişen teknoloji ile de oldukça yaygınlaşmıştır.  Lazer epilasyon son yıllarda ağrısız, kalıcı ve güvenli bir yöntem olması nedeniyle de, hem kadınlar hem de erkeklerde en sık talep edilen işlemler arasına girmiştir.
Lazer epilasyon, lazer cihazları kullanılarak kıl ve kıl köklerini lazer ışınları ile taranarak yapılır. Bu işlem, kullanılan lazer sistemine ve vücutta uygulama yapılacak bölgeye göre farklı cihaz ve farklı tipte başlıklar kullanılarak hedeflenen tüm alanlar taranarak uygulanır. Başarılı ve etkin tedavi sonucu için uygun tarama oldukça önemlidir.
Lazer Epilasyon nasıl bir tedavidir?
Lazer cihazları, üretim amacına göre farklı dalga boylarında ışık üreten cihazlardır. Lazer epilasyonda, farklı dalga boylarında üretilen ışık, kıl köklerine etki etmektedir. Kıl kökünün gelişimi 3 farklı fazdan oluşur. Vücutta kıl kökleri bu gelişim fazlarını farklı dönemlerde yaşar. Lazer ışınları özellikle büyüme fazındaki kıl kökleri üzerinde etkili olmaktadır. Kıl köküne ulaşan lazer ışını, kıl kökünde bulunan renk maddesi tarafından emilir. Işık enerjisi ısı enerjisine dönüşür ve oluşan bu ısı da kıl kökünü tahrip ederek yeni kıl uzamasına engel olur. Böylece büyüme fazındaki kıllar yok edilmiş olur.
 Lazer Epilasyon tedavisi güvenilir bir yöntem midir?
Lazer epilasyon tedavisinde  lazer ışığının hedefi kıl kökündeki renk maddesidir. Bu nedenle çevrede bulunan deri ve yumuşak dokulara zarar vermeden kıl köküne ulaşır. Kıl köküne ulaşan lazer ışını, kıl kökünde bulunan renk maddesi tarafından emilir. Işık enerjisi ısı enerjisine dönüşür ve oluşan bu ısı da kıl kökünü tahrip eder. Bu sayede kalıcı olarak kıl kökü yok edilir. Dolayısı ile daha derin doku ve organlara ulaşması ve zarar vermesi söz konusu değildir.
Lazer Epilasyon ağrılı bir işlem midir?
Lazer epilasyon tedavisi uygulanan bölge, kullanılan sistem ve kişinin ağrı eşiği dediğimiz ağrıya duyarlılık düzeyiyle değişmekle birlikte, artık gelinen son teknoloji sayesinde oldukça konforlu bir hale gelmiştir. Özellikle kullanılan soğutma sistemleri sayesinde bölgede soğuk anestezisi etkisi sağlanarak ağrısız işlem yapılabilmektedir.
Hastada lazer  sistemi seçimi neye göre yapılmaktadır?
Cihaz  seçimi  yani lazer sistemi seçimi, her hastada farklı olan, cilt rengi, kıl tipi ve kıl kökü rengine göre seçilmelidir. Bu kriterler lazer ışınlarının kıl köküne uyguladığı tedaviyi etkilediği için, söz konusu kriterlere uygun lazer sistemi ile tedavi yapılmalı. Çünkü Alexandrite ve Nd:Yag lazerlerin etkinlik alanları farklıdır.  Bu nedenle tedavi öncesi mutlaka kişinin muayenesi yapılarak cilt  rengi, kıl kökü rengi ve kalınlığı belirlenmelidir.
Bu tedavi sonrasında leke oluşumuna ve güneşe karşı hassasiyette artış mı olur?
Bu tedavide kıl kökünün renk maddesi kadar cilt rengi de önemlidir. Bölge deri rengi güneşe maruziyetle bronzlaşmış ise deri renginin normal rengini alması tedavi devamı için gereklidir. Bronz deriye tedavi uygulanmaz ve ya tedavi dozları ona göre ayarlanır. Ancak yapılan lazer tedavisi kişiyi güneşe ve leke oluşumuna daha duyarlı hale getirmez. Ancak tedavi sürecinde tüm cilt tedavilerinde olduğu gibi güneşten koruyucular hastaya özellikle güneşe maruz kalan alanlara kullandırılmalıdır.
Lazer epilasyonun sakıncaları nelerdir?
Lazer epilasyon tedavisi bir hekim kontrolünde yapıldığı zaman tedaviye bağlı yanık, renk açılması ve koyulaşması gibi problemler oldukça az görülmektedir.  Ayrıca doktorunuz bu alanda uzman birisi ise bu tip problemlerle karşılaşılsa bile tedavisini de kolayca yapabilmektedir.
Sonuç olarak, lazer epilasyon bu alanda uzman bir hekim tarafından ya da onun gözetiminde uygulanması durumunda herhangi bir problem yaşanmadan uygulanan, etkin ve kalıcı bir tedavi şeklidir. Ayrıca kişiye sosyal yaşantıda hijyen ve kozmetik açıdan oldukça konfor sağlayan bir yöntemdir.
Lazer Epilasyon Merkezi Nasıl Seçilmelidir?
Lazer epilasyon uygulamaları hastane/poliklinik/tıp merkezi koşullarının sağladığı steril ve hijyenik ortamda uzman gözetiminde yapılmalıdır. Kozyatağı Lazer Epilasyon Merkezi, ilgili yasal talimatlara uygun olarak yönetilen ve bakanlık tarafından denetimleri yapılan polikliniktir. Merkezimizde kullanılan cihazlar FDA onaylıdır. Sizlere en sağlıklı ve kalıcı hizmeti verebilmek için kurulmuştur. Alanında uzman ve güler yüzlü çalışanları ile birlikte sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.
Lazer epilasyon hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek ve lazer epilasyon hizmetini alabilmek için Kozyatağı Lazer Epilasyon Merkezine sizleri de bekleriz.

 

Ümraniye Lazer Epilasyon